Tekninen lautakunta on tehnyt 29.10.2019 seuraavan ilmoituspäätöksen:

§ 48

Tekninen lautakunta on hyväksynyt Janne ja Sanna Koskimäen tekemän ympäristösuojelulain 115 a §:n mukaisen eläinsuojaa koskevan ilmoituksen, koskien uuden eläinsuojan toimintaa Evijärven kunnan Jokelankylässä, kiinteistöllä 52-404-21-3.

Päätöksen antopäivä on 1.11.2019. Päätös ja siihen liittyvät asiakirjat ovat yleisesti nähtävillä kuulutusajan 1.11. – 9.12.2019 Evijärven kunnan teknisellä osastolla osoitteessa Viskarinaukio 3, 62500 Evijärvi.

Muutosta päätökseen saa hakea valittamalla kirjallisesti Vaasan hallinto-oikeuteen (osoite: PL 204, 65101 Vaasa). Valitusoikeus lupapäätöksestä on niillä, joiden oikeutta tai etua asia saattaa koskea sekä viranomaisilla, joiden tehtävänä on valvoa asiassa yleistä etua.

Valitusaika päättyy 9.12.2019.

Evijärven tekninen lautakunta

Yhteystiedot

Evijärven kunta
Viskarinaukio 3
62500 Evijärvi

044 769 9248
evijarven.kunta@evijarvi.fi

Laskutusosoitteet muuttuvat 21.10.2023

Verkkolaskut

Verkkolaskuosoite 003701778041 
Välittäjätunnus 003703575029
Operaattori CGI

Paperilaskut
Evijärven kunta
C/O Järvinet Oy
PL 29
62901 Alajärvi

 
» Henkilöstö

Aukioloajat

Kunnantalon aukioloajat
ma-pe 8.30-15.00

Kunnantalo on suljettu:
15.5.2026
29.6.-2.8.2026
21.12.2026-6.1.2027